A workshop és a non-konferencia programok jellegükből adódóan nem kerülnek rögzítésre vagy élő közvetítésre. A programok érkezési sorrendben látogathatók és maximum 30 fő befogadására alkalmasak.
A workshop és a non-konferencia programok jellegükből adódóan nem kerülnek rögzítésre vagy élő közvetítésre. A programok érkezési sorrendben látogathatók és maximum 30 fő befogadására alkalmasak.
Milyenek a gazdasági kilátások a következő egy másfél évre? Erősödhet-e a gazdaság mindeddig lassú dinamizálódása? Kivégeztük-e az inflációt? Mire számítsunk a gazdaságpolitkától a választás előtt?
Lesznek a jövőben recruiterek? A toborzást támogató technológiák és szolgáltatások folyamatosan fejlődnek – miközben a társadalom digitális kompetenciái stagnálnak, és a „legendás” 350-400.000 fős munkaerő-tartalék is inkább állandósulni és még tovább szegmentálódni látszik. Milyen tények és trendek szólnak az HR-tech hazai hatékonysága ellen, és hogyan lehet válaszokat adni a kihívásokra?
Lehet-e ma Magyarországon kékgalléros területen harmadik országbeliek nélkül toborozni és létszámot növelni? Talán az alapvető kérdés az, hogy érdemes-e?
1,5 éves tapasztalatok alapján értékeljük a toborzási folyamatot, a létszámok változását, megvizsgáljuk a legnagyobb kihívásokat és a különböző megoldásokat 3 cég képviseletében.
Ma Magyarországon az 50 éves és idősebb felnőttek jelentős része dolgozik, vagy keres munkát. A lehetőségek ebben az életkorban is adottak, de nem mindegy, hogy milyen munkakörökben dolgozik az 50 pluszos munkavállaló. Ha a magyarországi statisztikákat nézzük, jól kivehető trend rajzolódik ki: az elmúlt években folyamatosan növekszik a munkavállalási kedv az idősebb korosztály körében, egyre többen dolgoznak és egyre többen keresnek állást.
Mi nyitottak vagyunk az idősebbek foglalkoztatására, hiszen tudjuk, hogy ha olyan embereket foglalkoztatunk, akik az adott területen több évtizedes tapasztalattal rendelkeznek, az nagyban növeli a hatékonyságot. Az idősebb munkavállalók lojálisak a céghez, megbecsülik a munkahelyüket és olyan sok éves tapasztalattal rendelkeznek, amit csak sok év alatt lehet megszerezni. Milyen kihívásokat jelent ezzel együtt az 50+os kollégák toborzása és integrálása, ráadásul a termelésben? Milyen jó eszközöket alkalmazunk, milyen kihívásokkal nézünk szembe és milyen extra kihívásokat jelenthet a szendvics generáció a munkahelyen? Erről fogok röviden beszélni.
Az érdekérvényesítés fontos része a recruiterek munkájának, mivel gyakran kell közvetíteniük az érintettek között, biztosítva a kölcsönösen előnyös megállapodásokat és a megfelelő munkaerő felvételét. Arról, hogy milyen lehetőségek vannak ilyen téren, egy non-konferencia beszélgetés során a témában jártas vállalati vezetők osztják meg tapasztalataikat.
A Nagyvállalatok Logisztikai Vezetőinek Klubja logisztikai, raktározási, beszerzési és supply chain vezetőket tömörítő egyesület több, mint 200 taggal. A klub 2022 őszén megalkotta Magyarország első logisztikai társasjátékát, mely a cégek számára egy könnyen járható hidat képez a munkaerő utánpótlás és toborzás világába, hiszen élmény alapon kapcsolja össze őket a jövő generációjával.
A Z generáció megérkezett a munkahelyekre és sok esetben sokkoló másságukkal lepik meg a felkészületlen vezetőket. "Lusták és motiválatlanok, elkényeztetettek, képtelenek figyelni és állandóan a telefonon lógnak" - halljuk a HR-esek és a szakmai vezetők panaszait. Interaktív workshopunk közös gondolkodásra és tapasztalatcserére ad fórumot, hogy miként lehet túllendülni a negatív érzelmeken, sztereotípiákon és felkészülni a Z generáció munkahelyi integrálására és elkötelezésére. Szakértőink természetesen saját véleményükkel és javaslataikkal járulnak hozzá a legjobb megoldások azonosításához.
Kinek a felelőssége a minőségi jelentkezők szerzése? Toborzás vagy marketing? A működési gyakorlat szervezetenként eltérő lehet (HR-en belül marketinges, külön belső marketing csapat vagy éppen külsős ügynökség…), de a kulcsmutatók kialakításában és az adatok értelmezésében édes összhangra van szükség. A több száz marketinges adat közül melyik tíz kerüljön bele a HR-vezetői riportba? Hogyan lehet optimalizálni az online toborzási költségeket? A legfőbb online toborzási csatornák KPI mutatóinak áttekintése mellett azt is eláruljuk, hogyan szerezhetsz akár több száz jelentkezőt fizetett hirdetés nélkül…
A Profession évek óta támogatja a hátrányos helyzetűek munkaerőpiaci integrációját az Emberi Oldal kampányával. Korábbi években többek között a Kézen Fogva alapítvánnyal a megváltozott munkaképességűek támogatásával foglalkozott, idén pedig a kisgyermekes anyukák visszatérését szeretné elősegíteni az Unicef-fel. Azt, hogy mi a jelenlegi helyzet, kialakult gyakorlatok és hogyan lehet ezen javítani megtudhatjuk Varga Balázs, a Profession marketing igazgatójának az előadásából.
14 év tapasztalata régiós szintről országos volumenre növekedve, magyar és a harmadik országbeli munkavállalókra vonatkozó különbségek, fluktuáció csökkentő eredmények és tapasztalatok. Digitális vállalatirányítási rendszeren keresztül történő kommunikáció a munkáltatókkal.
Nincs olyan konferencia, vagy szakmai írás, ami mostanában ne a mesterséges intelligenciával foglalkozna. Mégis ritkán esik szó a gyakorlati tapasztalatokról. Előadásomban bemutatom, hogyan tudjuk már most felhasználni, az egyébként mindenki számára rendelkezésre álló mesterséges intelligenciát a toborzási feladatok hatékonyabb elvégzésére.
Őszintén a kékgalléros utánpótlás kineveléséről. Miként tudják segíteni a szakképző intézmények, hogy legyen megfelelő számban és minőségben utánpótlás kékgalléros szakmákban a vállalkozásoknak? És ebben mi a vállalatok szerepe és felelőssége? Jön egy sallangok nélküli beszélgetés lehetőségekről, kihívásokról - a hagyományos mellett a duális szakképzésben rejlő potenciálról, amelyben a közönség is elmondhatja véleményét. Egy asztalnál a szakképzés, a kamara és a vállalkozások. A beszélgetést az E.ON mini prezentációja vezeti fel.
A Pannon-Work Zrt. által a fizikai munkavállalók körében végzett mélyinterjúi során a munkaerőpiac legégetőbb kérdéseire keresték a kékgalléros munkavállalók válaszait: a makrokörnyezet változásaira, a kékgalléros munkaattitűdökre és a munkahelyváltási döntésekre.
A foglalkoztatási formák biztonságát és a munkáltatókban való bizalom hiányát részleteiben vizsgálták. A kékgalléros munkaattitűdök elemzése során a szakképzés fontosságát, az elhelyezkedés könnyűségét, az anyagi megbecsültség hiányát, a külföldi munkavállalók piaci hatására és a szakmai fejlődés lehetőségeivel való elégedettségre kaptak válaszokat. A munkahelyváltás kapcsán a résztvevők félelmeiket, az álláskeresés módszereiket és a munkavállalási szempontokat, mint a bér, lokáció, munkarend és egyéb juttatások, osztották meg.
Az interaktív workshop során a résztvevők betekintést nyerhetek a fizikai munkavállalók mindennapi kihívásaiba és véleményeibe, amelyek segítséget nyújthatnak megtartásukban.
Amikor egy cégen belül magyar, külföldi, megváltozott munkaképességű munkavállalók és diákok is dolgoznak együtt, az üzleti potenciál mellett a szinergiák kialakításának kihívásai is óriásiak. Vajon a vállalati kultúra alakulása képes kihasználni ezt az előnyt, vagy éppen akadályozza a növekedést?
A munkaerő hiány valamilyen formában vállalatot érint, a toborzás és megtartás kihívásaira azonban a vonzó bérezésen és a céges csocsóasztalon túl létezik hasznosabb megoldás: mutassuk ki megbecsülésünket a legkeményebben dolgozó szakembereknek, csúcsminőségű, személyre szabott munkaruhákkal, egyén védőeszközökkel.
Végre van újra jelölt! Már nem csak az a kérdés, hogy alkalmas-e fizikailag és hajlandó-e ennyiért dolgozni, így vissza térhetünk a minőségi kiválasztás útjára. Két vállalati esettanulmányon keresztül bemutatva, és a közönséget bevonva, keressük meg a legjobb operátori kiválasztási gyakorlatokat.
Ebben a vitában különböző állítások mentén két vállalati és két munkaerő-kölcsönzői oldalról érkezett szakértő vizsgálja meg a vállalati toborzás lehetőségeit és kihívásait. Lehetséges, hogy a belső toborzás hatékonysága valójában nem is igényli a kölcsönzők bevonását a folyamatba? Hogyan tud jól együttműködni a vállalat és a kölcsönző cég?
Az együttműködés olykor nehéz lehet, de valóban egy kényszerházasságról beszélünk?
Fedezd fel a robotika HR-re gyakorolt izgalmas hatását, a toborzás és képzés forradalmasításától az alkalmazottak bevonásának fokozásáig és az etikai kihívások kezeléséig. Ismerd meg, hogyan alakítják át a robotok a munkahelyeket és tudj meg többet arról milyen monoton és fizikailag megterhelő feladatok kiváltásával tudod elérni, hogy dolgozóid értékesebb feladatokra összpontosíthassanak.
Konkrét kékgalléros példaértékű és tanulságos eseteken keresztül mutatjuk be a fluktuációs tényezőket és a megtaratás eszközeit. 190 vállalat, 170 ezer munkavállaló tapasztalata alapján elmondjuk hogyan tarthatod meg munkavállalóidat és uralhatod a fluktuációs káoszt.
Még ma is lényegesen kevesebb mint a fele dolgozik a megváltozott munkaképességű munkavállalóknak, és ezzel mindenki veszít: egyéni, céges és társadalmi szinten egyaránt.
Miért van ez így?
A befogadó és esélyt adó vállalati kultúra kialakításának lehetőségeiről, a reális és elérhető célokról, kulcsszereplőkről, gyakorlati lépésekről és a piac jelenlegi helyzetéről beszélgetünk partnereink és az euChance programunk tapasztalatain keresztül.
A munkavállalás és az egyre kitolódó várható élettartam között egy új életszakasz jelenik meg, amit az idősödés időszakának nevezünk. Az idősödés életszakaszát nem lehet az idősügy eszközrendszerével kezelni, hiszen itt életképes, aktív 50 pluszosokról van szó, akik döntő többségükben még 15-25 évig mind társadalmilag, mind gazdaságilag aktívak szeretnének maradni. Az ehhez az életszakaszhoz igazodó társadalompolitikai, szolgáltatási, munkaerőpiaci, munkahelyi támogató környezet, új szemlélet, attitűd egyelőre döntő mértékben hiányzik, holott ezek szükségesek ahhoz, hogy ezt a népes korosztályt minél nagyobb arányban aktivitásban és egészségben tartsuk. Hogyan segíthető a szeniorok hatékonyságának, termelékenységének növelése, milyen kimutatható gazdasági előnyökkel jár egy multigenerációs munkahely, hogyan adható tovább a vállalati tudástőke? Önkormányzati, társadalompolitikai szinten már komoly eredményeket értünk el a szenior tudáshasznosítási programunkkal, melyek, véleményünk szerint, adaptálhatók a piaci szereplők számára is. Célunk, hogy ezeket az új eszközöket, szolgáltatásokat bemutassuk, megvitassuk.
Ismerje meg, mit jelent egy kék galléros karriert elindítani egy zöldmezős beruházású autóipari nagyvállalatnál! Az előadás bemutatja, hogyan támogatja a BMW a belső karrierépítést és milyen lehetőségeket kínál egy növekvő autóipari vállalat. Megtudhatja, miért döntenek a munkavállalók a váltás mellett, és milyen előnyökkel jár egy presztízsmárkánál dolgozni. Szó lesz arról is, hogy azonnali magasabb fizetés vagy hosszú távú karrierfejlesztés a jobb döntés. Hallgassa meg a Trenkwalder Magyarország és a BMW Group Debrecen közös előadását, és tudjon meg többet!
Az UniYou digitális iskolaszövetkezet vezérigazgatója, Szili-Török Adrienn, egy fiatal, tettre kész GenZ vállalkozó, aki a saját korosztályának kihívásaival és lehetőségeivel fekszik és kel. Ebben az előadásban Nyester Ágnessel, a Calzedonia Group regionális HR menedzserével találkozik, aki több, mint 20 éves toborzási tapasztalatát hozza az asztalhoz, hogy kendőzetlenül megossza tapasztalatait a legfiatalabb generációról.
Számítsatok egy őszinte kérdezz-felelekre, amelynek nem titkolt célja közösen eloszlatni a tévhiteket a Z-generáció körül és nyíltan beszélni a különbözőségekről, hogy a nap végén közelebb hozzuk egymáshoz a jövő és jelen emberi erőforrásait.
Kíváncsi vagy arra, hogyan látja a magyarországi Bosch csoport és az Adria régió humán erőforrás alelnöke a lokális és regionális HR kihívások közötti különbségeket és lehetőségeket? Gyere el és hallgasd meg Somogyi András előadását, aki 2006 óta a Bosch csoport több magyarországi telephelyén szerzett HR tapasztalatait osztja meg velünk, bemutatva az operatív nehézségeket és a stratégiai perspektívákat. Nyerjetek betekintés a HR világának különböző szintjeibe és ismerjétek meg a legjobb gyakorlatokat!
A recruiterek mindennapjait, mint ahogy a korábbiak alapján is látjuk számos kihívás tarkítja. A toborzási folyamatok intenzív munkaterhelése és az állandó teljesítménykényszer könnyen kiégéshez vezethet, éppen ezért egy interaktív program során teret adunk a mentális nehézségekről való közös beszélgetésre, hiszen biztosak vagyunk benne, hogy a leírtakkal már mindenki találkozott.
A magyarországi termelésben új lehetőségek nyílnak a diákfoglalkoztatás terén, mivel egyre több külföldi diák választja hazánkat tanulmányai helyszínéül. Az ő munkavállalásuk nemcsak a munkaerőpiac számára előnyös, hanem hozzájárulhat a nemzetközi tapasztalatok megosztásához és a kulturális sokszínűség növeléséhez is.
Hogyan foglalkoztatjuk ma a külföldi diákokat? Milyen egy külföldi diáknak a termelésben dolgoznia itthon? Hogyan fogadják a munkatársak őket? Az idei recruiTECH BLUE konferenciára a helyzetelemzés mellett, beszélgetést tartunk külföldi diákjainkkal a tapasztalataikról.
A megfelelő munkaerő megtalálása érdekében számos megoldást és módszert lehet alkalmazni, a toborzási gyakorlatban elkövetett hibák negatív hatással lehetnek a termelési hatékonyságra, a vállalat hírnevére és a munkaerő megtartására is. Előadásomban megmutatom a rosszat, hogy azután meglássuk, a jó megoldás nem is volt olyan bonyolult.
Komoly kihívások előtt áll ESG területen a hazai vállalatok zöme, hiszen egyelőre nem illesztették be működési kereteik közé a fenntartható működéssel kapcsolatos elvárásokat – állítja a Budapesti Értéktőzsde Standard kategóriájában jegyzett Pensum Group és partnere, a DTC Solution közös felmérése. A kutatás az ESG (környezetvédelmi, társadalmi és vállalatirányítási) témakör hazai ismertségét és a vállalatok körében kialakult gyakorlatokat vizsgálta, és azt térképezte fel, mennyire ismerik a vállalatok az ESG fogalmát, tisztában vannak-e a vonatkozó törvényi szabályozásokkal, valamint milyen mértékben épültek be az ESG gyakorlatok a mindennapi működésbe.
A megrendelések csökkenése nyilvánvalóan érinti a teljesítésükhöz szükséges munkaerő igényt, de közel sem a létszám az egyetlen, amelyre ilyenkor fókuszálnunk kell. Szem előtt kell tartanunk például azt is, hogy hogyan tudjuk megóvni a munkáltatói márkát, továbbá hogy milyen intézkedéseket hozhatunk a költséghatékonyság érdekében. A megtartás ilyenkor sem veszít a jelentőségéből, hiszen el kell kerülnünk azt, hogy a legjobb, legtapasztaltabb kollégáink bizonytalan üzleti környezetben érezve magukat nyitottak legyenek a külső megkeresésekre, és elhagyják a vállalatot. Előadásom a fentiekhez kapcsolódó megoldások bemutatása mellett több olyan témakörre is kiterjed, amelyeket nem hagyhatunk figyelmen kívül vállalkozásunk hosszú távú sikere érdekében akkor sem, ha éppen csökkenő üzleti igényekkel szembesülünk.
AI is transforming industries, and Talent Acquisition is no exception. Stan will kick things off by introducing Scotty AI, a cognitive platform automating up to 90% of hiring tasks. Roos from PostNL will then share how Scotty AI boosted their quality hires and streamlined processes. Finally, MerkIT Consulting, a Scotty partner, will explain why preparation is key before diving into AI and RPA.
Mindenki számára, aki a toborzásban dolgozik ismeretes, hogy munkaerő hiány van, jelölt vezérelt a piac. Nincsen ez másképp a Meki esetében sem. Komplexitást növelő körülmény, hogy gyakorlatilag az ország egész területére toborzunk. Előadásomban szeretném bemutatni, hogy milyen eszközökkel biztosítjuk a munkaerő utánpótlást. Többek között mesélni fogok arról is, hogy milyen atipikus foglalkoztatási formákkal próbáljuk bővíteni a lehetőségeinket, és mire számítunk, mit hoz a jövő.
Milyen lehetőségek vannak az állásportálokon túl jelenleg a toborzásban? Mi az ami működik kékgalléros körökben? Még mindig a Facebook a leghatásosabb? Kell, hogy legyen a cégnek TikTok csatornája? Ezeket a kérdéseket egy új formátumú program keretei között 3 olyan szakember járja körül, akik ezeken a területeken a szolgáltatói oldalról érkeznek.
Az Országgyűlés 2023-ban újra alkotta az Európai Unión kívülről, az ún. harmadik országból érkező munkavállalók magyarországi foglalkoztatásával kapcsolatos szabályozást.
A harmadik országbeli állampolgárok beutazására és tartózkodására vonatkozó általános szabályokról szóló 2023. évi XC. törvény, a Btátv 2024. január 1 -től hatályos, végrehajtási szabályai ez év tavaszától élnek.
A Wolters Kluwer Hungary Jogtár® Global Mobility moduljának szerzőiként a Fehér Legal & Tax Global Mobility szakértői, Dr. Fehér Dániel ügyvéd, adótanácsadó, valamint Dr. Borka Balázs ügyvéd a Recruitech BLUE konferencián az új szabályozás életbe lépésével kapcsolatos elsődleges gyakorlati tapasztalatokat ismertetik.
A vállalati kultúra és a fluktuáció különösen fontos a kékgalléros munkakörnyezetben, ahol a munkavállalók elköteleződése és megtartása közvetlen hatással van a cég hatékonyságára és versenyképességére. A magas fluktuáció nemcsak a toborzás nehézségeit növeli, hanem a termelékenységet is rontja. Milyen hatása van a vezetőknek a csapatra és a fluktuációra?
Gyors betekintést nyerhetünk abba, hogy a Németországban immár több mint 100 éves hagyományokkal rendelkező BMW Duális Technikusi képzés hogy néz ki a gyakorlatban Debrecenben.
A Z generáció megérkezett a munkahelyekre és sok esetben sokkoló másságukkal lepik meg a felkészületlen vezetőket. "Lusták és motiválatlanok, elkényeztetettek, képtelenek figyelni és állandóan a telefonon lógnak" - halljuk a HR-esek és a szakmai vezetők panaszait. Interaktív workshopunk közös gondolkodásra és tapasztalatcserére ad fórumot, hogy miként lehet túllendülni a negatív érzelmeken, sztereotípiákon és felkészülni a Z generáció munkahelyi integrálására és elkötelezésére. Szakértőink természetesen saját véleményükkel és javaslataikkal járulnak hozzá a legjobb megoldások azonosításához.
A Pannon-Work Zrt. által a fizikai munkavállalók körében végzett mélyinterjúi során a munkaerőpiac legégetőbb kérdéseire keresték a kékgalléros munkavállalók válaszait: a makrokörnyezet változásaira, a kékgalléros munkaattitűdökre és a munkahelyváltási döntésekre.
A foglalkoztatási formák biztonságát és a munkáltatókban való bizalom hiányát részleteiben vizsgálták. A kékgalléros munkaattitűdök elemzése során a szakképzés fontosságát, az elhelyezkedés könnyűségét, az anyagi megbecsültség hiányát, a külföldi munkavállalók piaci hatására és a szakmai fejlődés lehetőségeivel való elégedettségre kaptak válaszokat. A munkahelyváltás kapcsán a résztvevők félelmeiket, az álláskeresés módszereiket és a munkavállalási szempontokat, mint a bér, lokáció, munkarend és egyéb juttatások, osztották meg.
Az interaktív workshop során a résztvevők betekintést nyerhetek a fizikai munkavállalók mindennapi kihívásaiba és véleményeibe, amelyek segítséget nyújthatnak megtartásukban.
A munkavállalás és az egyre kitolódó várható élettartam között egy új életszakasz jelenik meg, amit az idősödés időszakának nevezünk. Az idősödés életszakaszát nem lehet az idősügy eszközrendszerével kezelni, hiszen itt életképes, aktív 50 pluszosokról van szó, akik döntő többségükben még 15-25 évig mind társadalmilag, mind gazdaságilag aktívak szeretnének maradni. Az ehhez az életszakaszhoz igazodó társadalompolitikai, szolgáltatási, munkaerőpiaci, munkahelyi támogató környezet, új szemlélet, attitűd egyelőre döntő mértékben hiányzik, holott ezek szükségesek ahhoz, hogy ezt a népes korosztályt minél nagyobb arányban aktivitásban és egészségben tartsuk. Hogyan segíthető a szeniorok hatékonyságának, termelékenységének növelése, milyen kimutatható gazdasági előnyökkel jár egy multigenerációs munkahely, hogyan adható tovább a vállalati tudástőke? Önkormányzati, társadalompolitikai szinten már komoly eredményeket értünk el a szenior tudáshasznosítási programunkkal, melyek, véleményünk szerint, adaptálhatók a piaci szereplők számára is. Célunk, hogy ezeket az új eszközöket, szolgáltatásokat bemutassuk, megvitassuk.
Az érdekérvényesítés fontos része a recruiterek munkájának, mivel gyakran kell közvetíteniük az érintettek között, biztosítva a kölcsönösen előnyös megállapodásokat és a megfelelő munkaerő felvételét. Arról, hogy milyen lehetőségek vannak ilyen téren, egy non-konferencia beszélgetés során a témában jártas vállalati vezetők osztják meg tapasztalataikat.
Végre van újra jelölt! Már nem csak az a kérdés, hogy alkalmas-e fizikailag és hajlandó-e ennyiért dolgozni, így vissza térhetünk a minőségi kiválasztás útjára. Két vállalati esettanulmányon keresztül bemutatva, és a közönséget bevonva, keressük meg a legjobb operátori kiválasztási gyakorlatokat.
A recruiterek mindennapjait, mint ahogy a korábbiak alapján is látjuk számos kihívás tarkítja. A toborzási folyamatok intenzív munkaterhelése és az állandó teljesítménykényszer könnyen kiégéshez vezethet, éppen ezért egy interaktív program során teret adunk a mentális nehézségekről való közös beszélgetésre, hiszen biztosak vagyunk benne, hogy a leírtakkal már mindenki találkozott.
Lehet-e ma Magyarországon kékgalléros területen harmadik országbeliek nélkül toborozni és létszámot növelni? Talán az alapvető kérdés az, hogy érdemes-e?
1,5 éves tapasztalatok alapján értékeljük a toborzási folyamatot, a létszámok változását, megvizsgáljuk a legnagyobb kihívásokat és a különböző megoldásokat 3 cég képviseletében.
Őszintén a kékgalléros utánpótlás kineveléséről. Miként tudják segíteni a szakképző intézmények, hogy legyen megfelelő számban és minőségben utánpótlás kékgalléros szakmákban a vállalkozásoknak? És ebben mi a vállalatok szerepe és felelőssége? Jön egy sallangok nélküli beszélgetés lehetőségekről, kihívásokról - a hagyományos mellett a duális szakképzésben rejlő potenciálról, amelyben a közönség is elmondhatja véleményét. Egy asztalnál a szakképzés, a kamara és a vállalkozások. A beszélgetést az E.ON mini prezentációja vezeti fel.
Amikor egy cégen belül magyar, külföldi, megváltozott munkaképességű munkavállalók és diákok is dolgoznak együtt, az üzleti potenciál mellett a szinergiák kialakításának kihívásai is óriásiak. Vajon a vállalati kultúra alakulása képes kihasználni ezt az előnyt, vagy éppen akadályozza a növekedést?