recruiTECH - "A munkavállalók a bércsomagon kívül fontosnak tartják a jó munkakörülményeket" - Interjú Kiss Dénessel (Pannon-Work)
× Programok Jegyek Előadók Blog Szponzorok Kapcsolat Belépés recruiTECH

blog bejegyzés

"A munkavállalók a bércsomagon kívül fontosnak tartják a jó munkakörülményeket" - Interjú Kiss Dénessel (Pannon-Work)

2024-06-17

Vedd meg jegyed most!

Mi jelenti most a legnagyobb kihívást a kékgalléros foglalkoztatásban?

Továbbra is nagyon nehéz kékgalléros pozíciókra munkavállalókat találni. Nagy hangsúlyt kell fektetni a toborzása, majd a miután kiválasztásra került a munkavállaló beillesztésére, megtartásra kell koncentrálni. Ezen munkavállalók a bércsomagon kívül fontosnak tartják a jó munkakörülményeket. Ezen kívül munkahelyi vezető és a közvetlen kollégákkal a megfelelő kapcsolat is megtartó erő egy szervezetben. Azon munkavállalók akik már több időt eltöltenek egy vállalatnál keresik a fejlődési előrelépési lehetőségeket.

Milyen változásokat látsz a toborzásban és a munkaerőpiaci tendenciákban?

Jelentősebb változás nem tapasztalható a toborzásban, annak ellenére sem, hogy az elmúlt időszakban érzékelhetően csökkent a meghirdetett álláslehetőségek. Továbbra is jelentős erőforrásbefektetést igényel egy-egy nyitott pozíció betöltése, ez kiemelten igaz a nagyobb volumenű projektekre. A jelöltek továbbra is ragaszkodnak az általuk fontosnak tartott preferenciákhoz, nehezen engednek elvárásaikból, még akkor sem minden esetben, ha éppen aktuálisan nem rendelkeznek munkahellyel. Még mindig a bér a legjelentősebb és legmarkánsabban képviselt elvárás jelöltoldalon, de fizikai területen a kevésbé feszített műszakrend vonzó alternatíva lehet. Összegezve, jelen pillanatban nem látszik pozitív irányú változás a toborzást érintő kihívásokban.

Milyen kihívásokat és lehetőségeket látsz az automatizáció térnyerésével kapcsolatban?

A kékgalléros munkavállalók tapasztalataink alapján mindig félnek az új dolgoktól, így az automatizáció is megrémiszti őket. Azt hiszik, hogy a technológiai fejlődés, az automatizáció hatására elveszíthetik a munkahelyüket. Emiatt ha egy vállalat ilyen jellegű fejlesztésben gondolkodik, mindenképp nagy hangsúlyt kell fektetni a vállalaton belüli kommunikációra, hogy a félelmeket eloszlassák.

Hogyan lehet vonzóvá tenni a fiatalabb generációk számára a fizikai munkát?

Magasabb bérezéssel, illetve a „dolgozz együtt a barátaiddal” vonallal. Általában ezekre a munkákra több/sok diákot kérnek a Partnerek azonos munkaidőre, így toborzásnál ezt szoktuk bevetni motivációként. Diákok esetében az alábbiak a legfontosabbak: -bér (minél magasabb, annál vonzóbb)

  • könnyen megközelíthető legyen a munkavégzés helye
  • rugalmas legyen az időbeosztás
  • fontos a környezet, ideértve azokat is, akikkel együtt kell dolgozniuk

A képzés és a fejlesztés mennyire van fókuszban jelenleg? Milyen módon segítik a munkavállalók szakmai fejlődését és képzését?

A vállalatok nagy része küzd a munkaerőhiánnyal, így a kiválasztási technikákat is sok cégnél megváltoztatták. A legtöbb vállalat az alapelvárásokon felül kénytelen megelégedni azzal, hogy alacsonyabb kvalitású, de dolgozni akaró munkavállalói legyenek. Ennek következtében a hangsúly is áttolódott a belső képzések, fejlesztések irányába.

Köszönjük a válaszokat Kiss Dénes, a Pannon-Work Értékesítési vezetőjének!