Milyen kihívások és lehetőségek vannak a megváltozott munkaképességű munkavállalók integrációjában?
A megváltozott munkaképességű munkavállalók aránya a munkaerőpiacon még mindig indokolatlanul alacsony, és a beáramlás trendje lelassult. A legnagyobb kihívást jelenleg az jelenti, hogy az egyes cégek nagyon különböző fázisban vannak az inkluzív foglalkoztatás terén: vannak, akik az alapoknál tartanak, és vannak, akik már példaértékű megoldásokat dolgoztak ki. Ezért a munkaerő elérése, vagy az alternatív karrierlehetőségek bevezetése egyaránt elérendő cél lehet, amelyekhez különböző eszközök, kapacitások és integrált tudás szükséges.
Az inkluzív foglalkoztatás azonban számos előnnyel jár, és nem megkerülhető. Azok a cégek, amelyek kidolgozzák erre vonatkozó stratégiájukat, reális célokat tűznek ki, biztosítják a megvalósításhoz szükséges eszközöket, és így eredményeket érnek el, végül versenyelőnyhöz jutnak.
Mi volt az eddigi legnagyobb szakmai kihívás számodra?
A nonprofit szektorban szerzett tapasztalatomat integrálni egy HR szolgáltató működésébe. Így született meg az euChance. Nem tudom levenni a szociális „szemüvegemet”, ezért ebben a programban is a legfőbb cél a képessé tevés. A vágyam, hogy idővel minden cég képes legyen szerepet vállalni és értéket látni az inkluzív foglalkoztatásban, hiszen ez mindannyiunk érdeke.
Mivel motiválod magadat és a csapatodat?
Az euChance-szal projektteam-ekben dolgozom, ahol mindenkinek különböző fázisokban van kiemelt szerepe. Az együttműködésen és önálló felelősségen alapuló munka önmagában is motiváló. Mindannyian tudjuk azonban, hogy nem csupán egy projekten dolgozunk, hanem - szélesebb társadalmi értelemben - egy ügyért. Ez minden esetben plusz hajtóerő.
Köszönjük a válaszokat Kóródi Editnek, az euJobs HR-Group Senior HR business partner és sokszínűségi tanácsadójának!