recruiTECH - "A Z generáció motiválása több irányból is megközelíthető" - Interjú Vajda Stellával (Develor)
× Programok Jegyek Előadók Blog Szponzorok Kapcsolat Belépés recruiTECH

blog bejegyzés

"A Z generáció motiválása több irányból is megközelíthető" - Interjú Vajda Stellával (Develor)

2024-09-13

Vedd meg jegyed most!

A recruiTECH BLUE egyik délelőtt workshopjának témája a Z generáció hatékony integrálása és elkötelezettsége. Ezzel kapcsolatban kérdeztük Vajda Stellát, a Develor Learning Architect szakértőjét.

Milyen sztereotípiákkal szembesül gyakran a Z generáció?

Vajda Stella: A Z generáció tagjaira gyakran úgy tekintenek, mint akik túlzottan támaszkodnak a technológiára. Bár kétségtelenül jól bánnak a digitális eszközökkel, fontos felismerni, hogy ez az affinitás az innováció élére állíthatja őket a hagyományos ágazatokban, beleértve a fizikai munkát igénylő területeket is. Egy másik sztereotípia, hogy hajlamosak gyakran munkahelyet váltani, de valójában gyakran nagyfokú lojalitást mutatnak, ha olyan pozíciót találnak, amely megfelel az értékeiknek és világos előrelépési lehetőségeket kínál.

E sztereotípiák fényében hogyan tehetik vonzóbbá a hazai cégek a fizikai munkaköröket a Z generáció számára?

Vajda Stella: A fizikai munka vonzóbbá tétele érdekében a Z generáció számára értéket jelenthet, ha integrálják a technológiai innováció lehetőségét ezekbe a szerepkörökbe, ahol csak lehet. Az ilyen újítások hatékonyabbá és izgalmasabbá tehetik a munkát, a bevonás és az értékteremtés lehetősége nagyon fontos számukra. A munkahelyi biztonság és a mentálhigiénés erőforrások hangsúlyozása, illetve a munka-magánélet egyensúlyának elősegítése szintén növelheti az adott cég vonzerejét. Továbbá, ha hangsúlyozzuk ezeknek a szerepköröknek a társadalmi és környezeti hatását, az jól összhangba hozható a Z generáció fejlesztő szándékaival.

Milyen stratégiákkal lehet motiválni a Z generáció kezdő szintű dolgozóit, hogy kiválóak legyenek ezekben a szerepkörökben?

Vajda Stella: A Z generáció motiválása több irányból is megközelíthető. Először is, fontos, hogy erős lehetőségeket teremtsünk a folyamatos tanulásra és szakmai fejlődésre; nagyra értékelik, ha készségeiket a kezdeti munkaköri leírásukon túl is fejleszthetik. Ezen túl a rendszeres visszajelzések és elismerési programok bevezetése kulcsfontosságú. Teljesítményük elismerése és a konstruktív visszajelzés segíti őket a fejlődésben. A társadalmi felelősségvállalás és a vállalati fenntarthatóság hangsúlyozása erősíti a szervezetek vonzerejét a Z generáció számára, akik elkötelezettek a környezetvédelmi és társadalmi kérdések iránt. Végezetül, a modern technológiai eszközökhöz való hozzáférés, valamint a digitális eszközökkel való munkavégzés lehetőségei szintén motiváló tényezők lehetnek, hiszen ez összhangban áll az ő “digitális bennszülött” mivoltukkal és érdeklődési körükkel.

Köszönjük a válaszokat! További ötletekért és inspirációért csatlakozz a Develor “Z generáció integrálása és elkötelezése” című workshopjához a recruiTECH BLUE-n!

Köszönjük az interjút Vajda Stellának, a Develor Senior Learning Architect-jének!