2004 óta dolgozom HR területen és szerencsésnek tartom magam, mert az elmúlt közel 20 évben alkalmam volt a HR több oldalát is megismerni. Pályafutásom első 10 évét egy személyzeti szolgáltató cégnél töltöttem, kezdetben a munkaerő-kölcsönzési üzletágban dolgoztam, majd vállalati HR oldalon a HR folyamatok felépítéséért, fejlesztéséért és működtetéséért voltam felelős, végül pedig munkaerő-közvetítési projektekkel és megváltozott munkaképességű munkavállalókkal foglalkoztam.
Ezt követően egy teljesen új területen, a Continental váci gyárában volt lehetőségem a vállalati- és a gyári HR minden területét átfogóan megismerni, 2019 óta pedig a kábelgyártásban világszerte piacvezető Prysmian Group balassagyarmati gyárának HR osztályát irányítom.
Helyszín: Nagyszínpad
A dolgozói ajánlási programok már nem újdonságok a vállalatok életében. Az elmúlt évek tapasztalatai viszont azt mutatják, hogy számos cég küzd kihívásokkal, ha növelni szeretné az ajánláson keresztül érkező jelöltek számát, ugyanakkor számos jó gyakorlat, és megoldás is felgyűlt a témát illetően.
Mit kell tenni azért, hogy egy ajánlási rendszer valóban jól működjön?
Ha növeljük az ajánlói bónuszt, akkor több jelöltet tudunk felvenni ajánláson keresztül?
Hogyan tudjuk mérni a dolgozói ajánlási rendszerek hatékonyságát, hogyan tudjuk hasznosítani ennek eredményeit a rendszer fejlesztésében?
Milyen buktatói vannak az ajánlási rendszereknek? Hol szoktak előjönni a hibák?
Hogyan győzzük meg a menedzsmentet, a HR-csapatot és a kollégákat az ajánlási rendszer létjogosultságáról?
Ezekről, és egyéb a témát érintő kérdésekről lesz szó ebben a kerekasztal beszélgetésben.